Бобов ДолДупницаНачалоСапарева Баня

#Бъди Герой, Дари кръв!

На 12 и 13 май от 10 до 15 часа, в заседателната зала на ОбС Дупница ще се проведе поредната акция по доброволно кръводаряване, организирана от Ротаракт клуб Дупница, в партньорство с община Дупница, ОТХ Кюстендил и Ротари клуб.

Всеки здрав човек на възраст от 18 до 65 години може да бъде кръводарител, като цялата процедура трае до 20 минути. Минималният срок между две кръводарявания е 60 дни.

В кръвта ти е да спасяваш животи!“ е мотото на Кръводарителската кампания, която младежите от Дупница инициират за шеста година в гр. Дупница.

Всъщност една банка кръв може да спаси до 3 живота, количеството на дарената кръв е между 405 и 450 мл.

Сакът, в които тя се събира, има специален разтвор с обем 63 мл. Той подържа живота на кръвните клетки и благодарение на него кръвта и кръвните съставки запазват лечебните си качества в срок до 36 дни.

След кръводаряването, всеки кръводарител ще получи бележка за два дни отпуск и подкрепителна закуска.

Това е поредната акция на младите ротарианци в Дупница, която дава възможност на всеки, който иска да дари кръв да го направи на място в Дупница, без да се налага да пътува до Кюстендил. Още за инициативата от Жан Ильов, член на Ротаракт клуб Дупница:

абониране
Notify of
0 Comments
стари
най-нови most voted
Inline Feedbacks
View all comments