“Велбъжд” с класически успех в Областна група”Осогово”

“Велбъжд” постигна класически успех при домакинството си на “Копие” Копиловци в среща от поредния кръг на Областна група”Осогово”.Кюстендилци надиграха убедително своя съперник и закономерно добавиха нови три точки към своя актив.Двубоя игран на стадион “Странджата” завърши при резултат 3:0 ,а множеството пропуски на играчите на домакините ,лишиха “Велбъжд” от още по-убедителен успех.Росен Танев откри резултата в началото на мача,а Атанас Пенков в средата на полувремето покачи преднината на кюстендилци на 2:0.В самия край на първата част “Велбъжд” получи право да изпълни дузпа,но ударът на Атанас Пенков от бялата точка бе отразен от вратаря на гостите.Все пак през вотрото полувреме нападателя се реваншира и вкара нов гол във вратата на противника за крайното 3:0.Победата остави кюстендилци на върха в красирането.”Велбъжд” разделя първото място с отбора на “Ботев” Богослов,като и двата отбора имат в актива си по 10 точки.Четвъртия кръг в Областна група “Осогово” предложи доста емоции на феновете на футбола,които станаха свидетели на общо 36 гола в изиграните 7 срещи.

В останалите двубои от кръга в Областна група “Осогово” се получиха следните резултати:

“Ябълково” – Ябълково – “Славия” – Граница 10:3
“Спортист” – Слокощица – “Руен” Богослов 1:3
ФК”Кюстендил” – “Елешница” Ваксево 1:0
“Струма 2017” Невестино – “Струмска слава” Търновлак 0:1
“Ботев” Лозно – “Сините извори” Г.Гращица 4:0
“Септември” Жабокрът – “Струма” Нов чифлик 5:1