(Видео) Велбъжд изпадна от Югозападната трета лига

Велбъжд изпадна от Югозападната трета лига,след като загуби с 3:6 от Марек в дербито на Област Кюстендил.Така кюстендилци записаха най-срамната страница в клубната си история от следващия сезон ще играят в най-ниското ниво на българския футбол.
Марек откри резултата в 15-ата минута, когато Еньо Кръстовчев засече центриране от ляво и с глава прати топката във вратата на домакините за 0:1. Велбъжд можеше да изравни още в 18-ата минута, но параболичния удар на Виктор Анастасов от над 25 метра уцели напречната греда на вратата на гостите.
Дупничани увеличиха преднината си,след като в 25-а минута Даниел Георгиев със страхотен шут от границата на наказателното поле вкара топката в горния десен ъгъл на вратаря на домакините Стоян Симеонов. 5 минути преди края на полувремето кюстендилци върнаха едно попадение. Мартин Калеов изпълни пряк свободен удар встрани от наказателното поле, никой не успя да играе с топката и тя влезе в мрежата на Радостин Урдарски за 1:2.
През второто полувреме паднаха още 6 гола. Най-напред в 65-ата минута Виктор Анастасов изравни за Велбъжд,след като се пребори със защитниците на Марек и с удар в долния ляв ъгъл направи резултата 2:2.Още в следващата атака обаче гостите отново си върнаха преднината.Робертин Атанасов бе изведен зад отбраната на кюстендилци и без проблеми прати топката във врата за 2:3.Само 2 минути по-късно при индентична ситуация отново Еньо Кръстовчев бе оставен непокрит в наказателното поле и вкара четвърти гол за Марек.В 72-а минута домакините върнаха едно попадение,когато с удар покрай вратаря, Денис Шаранков направи резултата 3:4.Веднага след това при бърза контраатака на Марек,Даниел Георгиев бе изведен от дясно и пусна топката към непокрития в наказателното поле Джордж Николов ,който на празната врата вкара пети гол за гостите.В 86-а минута Мартин Калеов имаше възможност да намали резултата ,но ударът на полузащитника се отби за втори път от горната греда.В самия край на мача при поредното неразбирателство в защитата на домакините Робертин Атанасов бе най-съобразителен в наказателното поле и с удар от близи фиксира крайното Велбъжд-Марек 3:6.
Останалите отбори ,които изпадат от групата са Свобода Пещера и Чепинец Велинград.Отборът на Струмска слава – Радомир завърши на първо място и от следващия сезон ще играе във Втора професионална лига.
В останалите срещи от последния кръг на Югозападната трета лига се получиха следните резултати:

Пирин (Гоце Делчев) – Струмска слава 1927 (Радомир) 0:1
Чепинец (Велинград) – Свобода 2011 (Пещера) 0:3
Балкан 1929 (Ботевград) – Германея (Сапарева баня) 2:3
Сливнишки герой (Сливница) – Беласица (Петрич) 2:0
Вихрен 1925 (Сандански) – Чавдар (Етрополе) 3:0
Рилски спортист 2011 (Самоков) – Ботев 1937 (Ихтиман) 6:1
Септември (Симитли) – Пирин 1941 (Разлог) 2:2
Хебър 1918 (Пазарджик) – Миньор (Перник) 2:1