ДупницаНачало

Голям празник в с. Крайници

„Шарен, пъстър Великден на цветен Гергьовден“ под това мото премина празничният ден в с. Крайници. Организаторите се бяха постарали да направят двата празника пълни с песни, танци и много положителни емоции.

Организатори са НЧ „Развитие 1910“ с. Крайници, с подкрепата на храм „Възнесение Господне“, кметство Крайници, ОУ „Христо Ботев„, с. Крайници, ДГ „Радост“, с.Крайници и ДГ“ Радост“, с.Червен брег.

Специално участие имаха и гости от ДТС „Веселяче“ към НЧ „Христо Ботев 1911“, с. Червен брег и ТС „Магия“, с. Големо село. За кулинарите бяха организирани четири конкурса с награди – за титлата „Борак“, за „най-писано яйце“, „най-вкусен козунак“ и за „най-красива гергьовска салата“. Най-малките жители и гости на селото имаха възможност да се включат в различни игри с награди.

Тази година от читалището в с. Крайници инициираха връчването на приз „Човек на годината“. Приз за човещина е връчен на Йордан Дорянов. Той е бивш фелдшер от Бърза помощ, който след пенсионирането си отваря дрогерия в Крайници и до скоро е работил в нея, помага на всеки, който е потърсил помощ от него.

„Човечеството ще загине от недостиг не на велики дела, а от недостиг на малки добрини. Всеки от нас има причина да изпитва огромна благодарност към онези, които са ни върнали пламъка и са ни показали, че добротата и човещината са още живи.Ти знаеш как да даваш без колебание, как да губиш без съжаление и как да придобиваш без подлост. Пази добре в себе си това съкровище – добротата!“ споделиха организаторите.

абониране
Notify of
0 Comments
стари
най-нови most voted
Inline Feedbacks
View all comments