Йоана Анастасова е победител в Коледния турнир по шахмат на ОДК

Ученичката в ПМГ”Проф.Емануил Иванов”,Йоана Анастасова стана победител в Коледния турнир по шахмат в Кюстендил.Надпреварата се оргенизира от ОДК,като в нея участват деца и ученици от 5 до 18 години.Турнирът се проведе в 4 кръга по швейцарската система, с участието на 9 шахматисти.Втори в класирането е Димитър Лазов също от ПМГ,а на трето място се нареди Мартин Теофилов от софийското 133 училище.

До шесто място подреждането допълниха Георги Гълъбов,Димитър Стоилов и Георги Кръстев.Наградите на победители връчи директора на ОДК,Бойко Малинов.
До края на годината ОДК организира и  Коледен индивидуален турнир по тенис на маса.Състезанието ще се проведе от 18 до 20 декември в залата по тенис на маса на спортен комплекс “Осогово”.