Кюстендилецът Велизар Колешански с достойно представяне на Световното първенство по карате

Състезателя на КК”Шурикен” ,Велизар Колешански не успя да стигне до финалите на Световното първенство по карате за младежи до 21 години.Въпреки ,че остана без медал кюстендилецът се представи повече от достойно на Шампионата на планетата.В кат. 84 кг. Колешански стартира с две победи ,като надви последователно шампионите на Словакия и Боливия.В третия кръг обаче ,той отстъпи на представител на Дания и отпадна от надпреварата.На първенството в Тенерифе, България участва с десет състезатели,като успя да завоюва два сребърни медала.
При 17-годишните Ивета Горанова стана вищешампионка, като съвсем малко не достигна на представителката на плевенската школа да вземе и златото в кат. 59 кг.Със сребърно отличие остана и състезателката на КК”Никон” Ивана Каменова,която при 15-годишните загуби финалната схватка от представителка на Сърбия.
За състезателите на КК”Шурикен” предстои участие на Балканското ученическо първенство по карате,което ще се проведе следващата седмица в Сърбия.