Най-малките борци на Кюстендил с отлично представяне на турнир във Враца

Отлично се представиха състезателите от подготвителната група на СК”Васил и Георги Илиеви” на Международния турнир по борба “Пламен Боцев” във Враца.Кюстендилските борци спечелиха 3 златни и 1 бронзов медала.
Над 100 състезатели от България и чужбина взеха участие в Международния турнир “Пламен Боцев” във Враца.
Надпревата за момчета,деца и подготвителни групи се проведе в зала “Вестител” ,а младите борци демонстрираха наученото в тренировките и хъс за победа.Йоан Дяков се класира на първо място в кат. 35 кг.,като неговия успех дублираха Дейвид Младенов при 38-килограмовите и Емилиян Петров в кат. 50 кг.
Кюстендилските борци спечелиха и един бронзов медал при момчетата,след като Николай Сашков се класира трети в кат. 53 кг.
СК”Васил и Георги Илиеви” участва с трима свои състезатели и на силния международен турнир “Серафим Бързаков” в Петрич.Валентин Георгиев, Павел Ивов и Адриан Романов обаче не успяха да стигнат до финалните схватки и останаха без отличия от Надпреварата.На тепиха в зала “Арена”- Петрич излязоха борци от Русия, Молдова, Украйна, Турция, Гърция, Македония и България.