Пет медала за кюстендилските борци от Международния турнир в Карнобат

Два златни ,два сребърни и един бронзов медал спечелиха кюстендилските борци от Международния турнир”Олимпиец” в Карнобат.Надпреварата се организира в памет на олимпийския шампион Атанас Комшев,кюстендилския клуб “Васил и Георги Илиеви” бе представен от 10 състезатели.Ралица Барутчийска завоюва златното отличие в кат. до 44 кг. при момичетата,като в същата възрастова група златния медал спечели и Симона Борисова при 48-килограмовите.При кадетките в кат. до 52 кг. със сребърно отличие е Иванка Барутчийска, а бронзовия медал остана за Димитринка Кьосева.Сребърен медал за кюстендилския клуб в надпреварата при децата завоюва и Валентин Георгиев в кат до 38 кг.Кюстендилци останаха без медал в състезанието при момчетата.Деан Георгиев се класира на пето място в кат. до 42кг.Пети в кат. до 48 кг. се класира и Павел Ивов.Седми в кат. до 30 кг. е Васко Борисов,също на седмо място ,но при 32-килограмовите остана Денис Кирилов.
Турнирът “Олимпиец” се провежда под патронажа на община Карнобат и със съдействието на местния клуб по борба.В състезанието участваха над 100 борци от България,Сърбия,Румъния и Гърция.