ФК”Кюстендил” е новият член на Югозападната трета лига

ФК Кюстендил победи с 3:1 ОФК Елин Пелин в баража за влизане в Югозападната трета лига.Двубоят се игра на неутрален терен в Радомир ,а кюстендилци стигнаха до успеха след обрат през второто полувреме.
Отборът на “Елин Пелин” имаше превъзходство през първата част и играчите на Александър Станоев отриха резултата още в 11-ата минута.До почивката символичните гости имаха още няколко шанса пред врата на кюстендилци ,но не успяха да ги реализират.
През второто полувреме ролите на терена се размениха и футболистите от Кюстендил направиха пълен обрат в резултата.
В 57-ата минута Мирослав Казачки вкара изравнителното попадение,след бърза контраатака ,а малко по-късно при идентична ситуация Иво Максимов отбеляза за 2:1.Всичко в мача беше решено в 83-ата минута ,когато отново Иво Максимов реализира и прати ФК”Кюстендил”
в първенството на Югозападната трета лига.
В самия край на срещата кюстендилци останаха с човек по-малко на терена ,след като с директен червен картон от игра бе отстранен Светозар Момчилов.
Така Кюстендил отново ще има свой представител в третото ниво на българския футбол ,след изпадането на ФК”Велбъжд”.
В другия бараж игран на стадиона в Самоков отбора на ЦСКА 1948 победи със 7:6 след изпълние на дузпи ФК”Брацигово” и също от следващия сезон ще играе в Трета лига.